Whiskas – lider na rynku kociej karmy

Co kupowałby Twój kot? Marka Whiskas wychodzi z założenia, że z pewnością jej produkty, czyli karmę suchą i mokrą dla kociąt, dorosłych kotów oraz kocich seniorów, a także pyszne przysmaki dla mruczących pupili w każdym wieku. Poznaj szeroką ofertę wyrobów Whiskas. 

Z czego słynie marka Whiskas?

Marka Wiskas produkuje jedzenie dla kotów od 1958 roku. Nazwę marki zaczerpnięto od określenia kocich wąsów w języku angielskim – „whiskers”. Większości osobom kojarzy się ona ze słynnym hasłem promującym produkty tej marki: „Twój kot kupowałby Whiskas”. Co ciekawe, od ponad 13 lat w reklamie występuje ten sam koci aktor rasy brytyjskiej, krótkowłosej, silver tabby.

Tworząc świetne karmy dla kotów w różnym wieku, od suchych chrupek po mokre kawałki, marka Whiskas opiera się na przewodniej idei, którą można zamknąć w słowach, iż firma każdego dnia stara się wpływać na lepsze jutro domowych zwierząt oraz… całej planety.

Whiskas dla kota oraz środowiska naturalnego wypracował pięć zasad, którymi kieruje się przy produkcji swoich wyrobów:

  • jakość produktów, która musi być na jak najwyższym poziomie, aby zadowolić konsumentów, przy jednoczesnym korzystnym dla odbiorców stosunku jakości do ceny;
  • odpowiedzialność biznesowa, produktowa oraz środowiskowa;
  • wzajemność korzyści dla wszystkich interesariuszy;
  • wydajność i optymalne wykorzystywanie zasobów;
  • wolność finansowa, dzięki której firma podejmuje niezależne decyzje.

Produkty marki Whiskas

Za co ta marka jest tak uwielbiana przez koty? Whiskas produkuje pożywienie dla kotów, które spełnia oczekiwania nawet najbardziej wybrednych osobników. Należy tu zatem wymienić takie produkty jak:

  1. Whiskas – karma sucha;
  2. Whiskas – karma mokra;
  3. Whiskas – przysmaki. 

Wymienione produkty są pełnowartościowe i kompletne, co oznacza, że nasz pupil spożywając te smakołyki, nie potrzebuje jeść już niczego więcej. Karma dla kota marki Whiskas została opracowana tak, by na każdym etapie swojego życia kot otrzymywał to, co niezbędne do prawidłowego funkcjonowania: od okresu kocięcego poprzez dorosły aż po senioralny. 

Warto zauważyć, iż wyroby marki Whiskas są wytwarzane z uwagą na środowisko naturalne. Marce zależy bowiem na optymalnej redukcji negatywnego wpływu fabryk produkcyjnych na otoczenie. Firma już zmniejszyła zużycie wody o 20%, używa w 100% odnawialnej energii z farmy wiatrowej, a odpady wytwarzane przez przedsiębiorstwo są poddawane recyklingowi. A plany marki sięgają dużo dalej. Poza tym Whiskas pozyskuje do produkcji swoich wytworów surowce o zbilansowanym pochodzeniu. 

Karma sucha dla kota marki Whiskas

Sucha karma dla kota Whiskas występuje w trzech wariantach wiekowych, odpowiednich dla zwierzaków będących w różnych fazach rozwoju: sucha karma dla kociąt, sucha karma dla kotów dorosłych i sucha karma dla kotów seniorów.

Karma Whiskas Junior jest przeznaczona dla kociąt między 2. a 12. miesiącem życia. Wyróżnia się ona bogactwem witamin i składników odżywczych, które wspierają rozwój małego kota, czyli m.in. występowaniem wapnia, witaminy E, czy tauryny. Jest ona dostępna w wersji smakowej z kurczakiem.

Stały pokarm dla dorosłego kota Whiskas to sucha karma np. z kurczakiem, wołowiną, tuńczykiem, łososiem. Dla dużych kocurów marka oferuje kilka propozycji produktowych związanych z ich stanem fizjologicznym, np. pożywienie dla kota po sterylizacji i kastracji (np. Whiskas 1+ Sterile  z kurczakiem 300 g), czy dla kota wychodzącego na dwór (np. Whiskas Indoor z kurczakiem 800 g).

Dla dojrzałego kota, który ukończył 7. rok życia Whiskas ma suchy posiłek z kurczakiem, który zapewni mu m.in. dobrą odporność, zdrowe serce, zęby oraz skórę i sierść (karma sucha dla kota 7+ Whiskas z kurczakiem 800 g). 

Karma mokra dla kota marki Whiskas

Karma mokra dla kota, która jest produkowana przez markę Whiskas, to bogaty wachlarz produktów dla zwierząt w różnym wieku. Warto podkreślić, iż przy tworzeniu receptury większości tych produktów brali udział lekarze weterynarii i specjaliści ds. żywienia z Instytutu Żywienia WALTHAM.

Najmłodszym kociakom, będącym między 2. a 12. miesiącem życia, firma proponuje Whiskas saszetki z pełnoporcjowym, mokrym pożywieniem, które wspomaga m.in. jego układ moczowy oraz zdrowie kości i zębów. Może to być np. mokra karma dla kociąt Whiskas Junior potrawka z kurczakiem w galaretce 85 g.

Dorosłym pupilom Whiskas poleca kilka wariantów podania pokarmu: mokra karma dla kota jako zupa (np. mokra karma dla kota 1+ Whiskas kremowa zupa z wołowiną 85 g), potrawka (np. mokra karma dla kota 1+ Whiskas potrawka z kurczakiem w galaretce 85 g), czy mięsne lub rybie kawałki w sosie (np. Whiskas puszka z mokrą karmą 1+ z jagnięciną w sosie 400 g).

Dla seniorów natomiast opracowano trzy preparaty: mokra karma dla kota 7+ Whiskas smaki drobiowe w galaretce 100 g, karma mokra dla kota 7+ Whiskas potrawka smaki tradycyjne w galaretce 85 g oraz mokra karma dla kota 7+ Whiskas potrawka smaki drobiowe w galaretce 85 g.

Przysmaki dla kota marki Whiskas

Zgodnie z filozofią marki Whiskas przysmaki dla kota służą zabawie, treningowi oraz rozpuszczaniu pupila, ale także powinny one spełniać wymagania odżywcze oraz odpowiadać na rożne zapotrzebowania związane z kocimi dolegliwościami, np. kłopotami z zębami, czy eliminacją kul włosowych. 

Przekąski dla kota marki Whiskas to zatem m.in. smaczki dentystyczne Whiskas Dentabites 40 g z kurczakiem. Jest to karma uzupełniająca, której cel stanowi higiena ustna kota. Kocie smakołyki czyszczą jego zęby, dzięki czemu eliminują osadzanie się kamienia nazębnego.

Inne smakołyki dla kota marki Whiskas przeciwdziałają kłaczkom, które zalegając w przewodzie pokarmowym, mogą być źródłem jego kłopotów żołądkowych. Mowa o Whiskas Anti-Hairball 50 g.

W ofercie Whiskas znajdują się także smaczki, które sprawią kotu pyszną, chrupką niespodziankę. Należą do nich Whiskas Temptations z kurczakiem i serem 60 g oraz Whiskas Temptations z łososiem 60g.

Linie produktów Whiskas

Polecane produkty Whiskas

Podziel się