Royal Canin – zdrowe żywienie i długie życie

Royal Canin to marka opiekująca się psami i kotami pod kątem zdrowego żywienia, dopasowanego do konkretnej rasy, wielkości, wieku, aktywności stanu zdrowia domowego zwierzęcia. Jakie produkty są dla poszczególnych psów i kotów? 

Czym zajmuje się marka Royal Canin?

Royal Canin to marka, którą stworzył francuski lekarz weterynarii, dr Jean Cathary. Prowadząc praktykę weterynaryjną Cathary przekonał się jak ważna jest dieta dla rozwoju, funkcjonowania oraz w czasie rekonwalescencji zwierząt. Uznał, że za większość chorób skórnych u zwierząt odpowiada niewłaściwe żywienie. Dlatego w 1968 roku, jeszcze w warunkach domowych, stworzył pierwszą zwierzęcą karmę, której bazę stanowiły zboża, witaminy oraz pierwiastki śladowe, niezbędne do utrzymania zdrowia i dobrostanu tych szczególnych pacjentów. Lekarz nazwał ją karma Royal Canin.

Obecnie karmy Royal Canin są sprzedawane w większości krajów na całym świecie. Przedsiębiorstwo dysponuje piętnastoma fabrykami produkcyjnymi, rozsianymi po całym globie, m.in. w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej i Południowej. Od 2002 roku marka została przejęta przez potężny amerykański koncern – Mars Incorporated. W naszym państwie grupa RC pojawiła się w 2001 roku.

Dewizą firmy jest dawanie zwierzętom tego, co najlepsze. Zgodnie z filozofią marki, karma dla psa, czy kota powinna być lekiem pierwszego rzutu.

Produkty Royal Canin

Marka Royal Canin od schyłku lat 60-tych wytwarza karmę dla psów i kotów. W ofercie firmy występuje pokarm dla szczeniąt i kociąt, dorosłych psów i kotów oraz dla psich i kocich seniorów. Marka znana jest z tego, że wśród swoich produktów posiada wyroby dedykowane specjalnie konkretnej rasie psów lub kotów. RC wprowadził też podział na karmę w zależności od wieku, wielkości danej rasy, stanu zdrowia, czy poziomu aktywności zwierzęcia domowego. I tak przykładowo w 1980 r. wprowadził na rynek karmę dla szczeniąt dużych ras A.GR, a pod koniec lat 90-tych opracował żywienie dostosowane do wielkości, a następnie rasy naszych pupili.

Karmy Royal Canin są oparte na recepturach, w których nie brakuje naturalnych przeciwutleniaczy, witamin, błonnika, prebiotyków i składników mineralnych, odpowiednio dobranych do indywidualnego zapotrzebowania konkretnego czworonoga. Skoro jedzenie ma leczyć, to pokarm dla zwierząt, opracowany przez Royal Canin, zapewnia spożywającym go czworonogom zdrowie i dobre samopoczucie.

Karmy Royal Canin dla psów

Karma dla psów Royal Canin to szeroka oferta suchego i mokrego pożywienia dla czworonogów w rożnym wieku, o rozmaitej wielkości, należących do odmiennych ras, charakteryzujących się konkretnym trybem życia, czy borykających się z różnymi schorzeniami i dolegliwościami. 

Mamy tutaj trzy podstawowe linie karm:

  1. Karma dla szczeniąt Royal Canin w wieku od 0 do roku – pokarm, który wspiera naturalną odporność, prawidłowy rozwój i dojrzewanie systemu trawiennego (np. Royal Canin Mini Puppy, Royal Canin Junior, Royal Canin Labrador Retriever Puppy);
  2. Karma dla dorosłych psów Royal Canin od roku do 7 lat – pożywienie dopasowane do indywidualnych potrzeb żywieniowych dorosłego psa, z uwzględnieniem jego rasy, wielkości, wrażliwości i szczególnych uwarunkowań (np. Royal Canin Mini Adult, Royal Canin Medium Adult);
  3. Karma dla psich seniorów Royal Canin powyżej 7. roku życia – posiłki bazujące na recepturach przygotowanych pod kątem zaspokajania potrzeb pokarmowych dojrzałych psów (np. Royal Canin Maxi Ageing, Royal Canin Maxi relax Care).

Charakterystyczne dla marki są karmy specjalistyczne, dedykowane konkretnym psim rasom – to linia Breed Health Nutrition. Tutaj rozmiar, kształt i tekstura krokietów zostały dostosowane do wyjątkowej charakterystyki szczęk poszczególnych ras (np. Royal Canin Golden Retriever Puppy).

Karmy Royal Canin dla kotów

Karma dla kota Royal Canin stanowi odpowiedź na szczególne zapotrzebowania mruczących czworonogów z uwzględnieniem rasy, wieku oraz trybu życia tych zwierząt. Produkty dla kota marki Royal Canin zostały podzielone na poszczególne linie:

  • karmy dla kociąt w wieku od 0 do roku – do jedzenia dla kocich maluszków zostały wprowadzone rozwiązania wspierające ich naturalne mechanizmy obronne, zdrowy rozwój i budowanie sprawnego systemu pokarmowego (np. Royal Canin Kitten Gravy, Royal Canin Mother & Babycat Ultras Soft Mousse);
  • karmy dla dorosłych kotów w wieku od roku do 7 lat – pokarm dla kotów w wieku rozrodczym, dostosowany do jego rzeczywistych potrzeb i preferencji żywieniowych (np. Royal Canin Indoor 27, Royal Canin Outdoor);
  • karmy dla kotów od 7. do 12. roku życia – pożywienie dla dojrzałych kotów, których aktywność i zapotrzebowanie energetyczne w naturalny sposób spada (np. Royal Canin Hair And Skin Care, Royal Canin Instinctive Jelly);
  • karmy dla kocich staruszków (powyżej 12. roku życia) – posiłki przyrządzane tak, by spełnić oczekiwania żywieniowe każdego kociego seniora (np. Royal Canin Ageing 12+, Royal Canin Ageing 12+ Gravy);
  • karmy specjalistyczne dla konkretnych kocich ras – dopasowane do specyficznych potrzeb i wymagań poszczególnych ras (np. Royal Canin Maine Coon).

Wyjątkowe karmy dla wyjątkowych zwierząt

Jak już wcześniej nadmieniliśmy, zarówno karma dla psa Royal Canin, jak i karma dla kota Royal Canin, posiadają szczególną linię produktów, które są przeznaczone dla zwierząt określonych ras. Nie oznacza to wcale, że brak dedykowanego pokarmu dla danej rasy dyskredytuje konkretnego pupila. Każdy zwierzak jest wyjątkowy i powinniśmy się nim zajmować ze szczególną troską. Jednak niektóre psie i kocie rasy wymagają więcej dbałości i uwagi w podejściu do ich żywienia, np. z uwagi na charakterystyczny wygląd pyska, czy budowę szczęki. Na półce wyrobów RC znajdziemy więc m.in. takie karmy jak Royal Canin Yorkshire Terrier, Royal Canin Beagle, Royal Canin Main Coon, czy Royal Canin Persian Adult.

Marka wytwarza również produkty specjalizujące się we wspomaganiu terapii różnych dolegliwości, stanów fizjologicznych i chorób, jak np. karmy dla kotów po sterylizacji (np. Royal Canin Sterilised Gravy), karmy dla psów z nadwagą (np. Royal Canin Medium Light Weight Care), czy karmy dla psów mających problemy ze stawami (np. Royal Canin Maxi Joint Care).

Linie produktów Royal Canin

Polecane produkty Royal Canin

Podziel się