Pedigree – pełne żołądki szczęśliwych psów

Pedigree słynie z dobrej, zbilansowanej i pełnowartościowej karmy dla psów. Pokarm produkowany przez tę firmę oferowany jest w wersji suchej i mokrej. Marka Pedigree jest także znana z wytwarzania przysmaków dentystycznych Dentastix oraz innych przekąsek. Co warto wiedzieć o tych produktach?

Co produkuje Pedigree Petfoods?

Pedigree Petfoods to spółka zależna amerykańskiego przedsiębiorstwa Mars Incorporated, która specjalizuje się w karmieniu zwierząt domowych dobrym i niedrogim pożywieniem. Początki obecności firmy na rynku sięgają lat 30-tych XX wieku. 

W ramach produktów tworzonych przez Pedigree wylicza się przede wszystkim suchą i mokrą karmę dla dorosłych psów i szczeniąt, przysmaki dla psa oraz wyroby przeznaczone do pielęgnacji psiej jamy ustnej. 

Firma tworząc produkty dla czworonogów stawia sobie wysoką poprzeczkę. Produkcja karm i przekąsek dla naszych merdających przyjaciół odbywa się w oparciu o wiedzę i doświadczenie naukowców skupionych w grupie WALTHAM, czyli centrum żywienia zwierząt, które od ponad 50 lat bada i odkrywa jakie składniki pokarmowe są kluczowe w diecie psa. 

Pedigree korzysta wyłącznie ze sprawdzonych i zatwierdzonych dostawców surowców, które są używane do produkcji pokarmu dla naszych pupili. Sama produkcja natomiast odbywa się przy zachowaniu najwyższych standardów fabrycznych. 

Co charakteryzuje produkty marki Pedigree?

Pedigree karma dla psów postaci suchej lub mokrej w 100% stanowi pełnowartościowy i zbilansowany posiłek, zapewniający podaż niezbędnych składników odżywczych. Przy tworzeniu pokarmu dla zwierząt Pedigree wykorzystuje wspomniane wcześniej zasoby naukowe z Centrum Żywienia Zwierząt WALTHAM. Dlatego właśnie pożywienie dla psów Pedigree to idealny skład, odpowiadający potrzebom poszczególnych grup wiekowych psów. 

W karmie dla psów znajdują się zatem takie komponenty jak mięso i składniki pochodzenia zwierzęcego (w karmie mokrej udział mięsa i pochodnych mięsa to 45%, w karmie suchej – 34%), produkty pochodzenia roślinnego, materia nieorganiczna (czyli substancje mineralne), zboża (np. pszenica, kukurydza, ryż), sól (ilość soli kuchennej jest określona przez Europejską Federację Przemysłu Żywieniowego dla Zwierząt Domowych oraz przez Centrum Żywienia Zwierząt WALTHAM) oraz dodatki (np. bezpieczne konserwanty, chroniące pokarm przed rozwojem groźnych mikroorganizmów). 

W suchych i mokrych posiłkach dla psów Pedigree nie ma natomiast cukrów i aromatów, służących poprawieniu smaku i/lub zapachu.

Karmy dla psów marki Pedigree

Karmy dla psów marki Pedigree dzielą się na pokarmy mokre i suche.

Karma mokra Pedigree stanowi stuprocentowe pożywienie dla naszych szczekających pupili, jeśli chodzi o zbilansowanie i kompleksowość. Jest dostępna w puszkach lub saszetkach. Co ciekawe, zawierają one średnio cztery razy mniej kalorii w 1 gramie od przeciętnej suchej karmy. Pozwala to na utrzymanie optymalnej masy ciała zwierząt. Produkty są dostosowane do poszczególnych etapów życia, w których znajduje się nasz pupil. Przykładowo szczenięciu warto podawać np. Pedigree Junior w puszce 400 g z kurczakiem w galaretce. Z kolei puszka Pedigree Adult z wołowiną w galaretce 1200 g będzie odpowiednia dla psa w wieku dorosłym.

Natomiast sucha karma Pedigree została opracowana tak, aby wspomagać funkcjonowanie układu trawiennego, odpornościowego, a także korzystnie wpływać na stan jamy ustnej, skóry i sierści zwierzaka. To pożywienie odznacza się wysoką strawnością. W suchym pokarmie znajdziemy m.in. mięso drobiowe, wołowe, ryż oraz warzywa. Wybierając suche pożywienie dla dojrzałego osobnika warto postawić na takie produkty jak np. Pedigree karma sucha Vital Protection z drobiem i warzywami dla dorosłych psów (2,6 kg). Jeśli mamy w domu szczenię, możemy się wówczas zaopatrzyć np. w Pedigree Vital Protection Junior z kurczakiem i ryżem dla średnich szczeniąt.

Przekąski dla psów marki Pedigree

Pedigree przysmaki dla psów zostały stworzone, by nagradzać, motywować, trenować i … rozpieszczać naszych czworonożnych milusińskich. Opracowano je przy współpracy z lekarzami weterynarii, behawiorystami i dietetykami. Twardość smaczków została tak dobrana, by nie uszkodzić psich kłów. 

Przekąski dla psa Pedigree mogą mieć różne smaki, na które wpływ ma surowiec, z którego zostały wykonane, np. mięso drobiowe, czy wołowe, bądź rozdrobniona skóra wołowa. Warto dobrać także odpowiednią do rasy i rozmiaru podopiecznego wielkość smaczków.

Wśród zdrowych i bezpiecznych smakołyków dla pupili znajdują się m.in. ciasteczka, gryzaki, paszteciki, precle, patyczki i inne psie przekąski. Mamy tu zatem takie produkty jak np. Pedigree Rodeo, Pedigree Ranchos Orginals z Wołowiną 70 g, albo Pedigree Wrap przysmak z rozdrobnionej skóry wołowej i prawdziwym mięsem z kurczaka. 

Produkty pielęgnacyjne dla psów marki Pedigree

Bardzo istotne w psim życiu jest utrzymanie uzębienia oraz jamy ustnej jak najdłużej w jak najlepszym stanie. Zdrowe i czyste zęby zapewnimy swojemu pupilowi podając mu specjalistyczny produkt Dentastix. Są to profesjonalne przysmaki, służące do rutynowej pielęgnacji wnętrza psiego pyska. Te charakterystyczne „patyczki” pomagają zniwelować przyrost osadu i kamienia nazębnego. Badania udowodniły, że codzienne stosowanie Pedigree Dentastix ogranicza powstawanie kamienia nazębnego na płytce aż o 80%. Nie powinniśmy lekceważyć kwestii pielęgnacji jamy ustnej psa, ponieważ aż 4 na 5 dorosłych psów ma problemy z chorobami dziąseł, które mają swoje źródło w gromadzeniu się osadu przy dziąsłach. W takim osadzie kumulują się bowiem niebezpieczne bakterie chorobotwórcze. 

Produkty zostały podzielone na trzy kategorie: dla małych, średnich i dużych ras. Oto niektóre zdrowe, dentystyczne przysmaki Dentastix dla psa

  • Pedigree Dentastix codzienna pielęgnacja jamy ustnej, małe rasy;
  • Pedigree dentastix, 2 x w tygodniu, średnie rasy; 
  • Pedigree dentastix, 2 x w tygodniu, duże rasy.

Linie produktów Pedigree

Polecane produkty Pedigree

Podziel się