ACANA – karma dla psów i kotów

Firma Acana Polska rozprowadza dobrą jakościowo karmę dla psów i kotów, gryzaki dentystyczne, zabawki i akcesoria dla zwierzaków domowych oraz worki na psie odchody. Marki, z którymi współpracuje to Acana, Orijen, Evanger’s, Jolly Pets, Earth Rated oraz Whimzees. Co dokładnie oferuje ta znana firma?

Czym zajmuje się firma Acana?

Acana Polska to firma, która w naszym kraju prężnie działa od 20 lat. Jej siedziba istnieje w miejscowości Jelcz-Laskowice. Zajmuje się ona dystrybucją wysokiej klasy produktów dla naszych pupili, takich jak m.in. suche i mokre karmy dla psów oraz kotów, przekąski dla domowych zwierzaków, gryzaki dentystyczne, zabawki, szelki, obroże oraz woreczki na odchody.

Przedsiębiorstwo wyróżniają ceniona wśród odbiorców jakość wyrobów, najwyższe standardy, zachowane przy produkcji, a także wieloletnie zaufanie klientów. Co więcej od 2009 roku Acana Polska uczestniczy w programie „Rzetelna Firma”. Ponadto marka wspiera działalność profesjonalnych hodowli psów, a także schronisk dla zwierząt. Na koncie Acana Polska jest zapisanych ogrom akcji zrealizowanych na rzecz zwierzaków. To firma, która z pasją i zaangażowaniem podchodzi do każdego klienta i kontrahenta. Jednak najważniejszymi odbiorcami towarów wytwarzanych przez Acana Polska są psy i koty, których zdrowie i dobre samopoczucie stanowią dla firmy priorytet.

Jakie produkty żywnościowe dla psów i kotów sprowadza firma Acana?

Marki zajmujące się tworzeniem pokarmu dla zwierząt domowych, które dystrybuuje firma Acana to:

Karma Acana – czyli biologicznie odpowiednie jedzenie dla psów i kotów. W bazie tej marki znajdują się kanadyjskie suche karmy dla pupili, po brzegi wypełnione dobrej jakości mięsem, pochodzącym od regionalnych farmerów i rybaków oraz niskoglikemicznymi warzywami i owocami, a także świeżymi ziołami. Należy tu wymienić 4 linie produktowe: Acana Classic (Acana Classic Red, Acana Prairie Poultry, Acana Wild Coat) dla psów wszystkich ras i w każdym wieku, Acana Heritage m.in. dla szczeniąt, psich seniorów, czy futrzaków z nadwagą, Acana Singles dla psów wrażliwych i z alergiami pokarmowymi (np. Acana Pacific Pilchard) oraz Acana Regionals, obfite w świeże składniki z regionu Alberty.

Orijen – sucha karma dla psa i kota, tworzona w kuchni Northstar w kanadyjskim Albercie. Jest to pożywienie bezzbożowe, składające się w 85% z różnorodnego mięsa (2/3 stanowi świeże lub surowe mięso, 1/3 jest delikatnie dehydratyzowana), wolne od sztucznych suplementów. Pokarm może być podawany wszystkim psom i kotom, niezależnie od wieku i rasy. Możemy tutaj wyliczyć np. Orijen Original, Orijen Tundra, Orijen Six Fish, Orijen Regional Red.

Evanger’s – mokra karma dla psa i kota, powstała na bazie receptury dr Freda Evangera. Wyróżnia ją brak dodatku soli, konserwantów i sztucznych barwników. Przy tej marce także istnieją 4 linie: Classic, Gold Line, Hand Pack i Grain Free.

Akcesoria dla psów firmy Acana

Każdy właściciel psa wie, że jego pupil uwielbia zabawę. Acana wychodzi naprzeciw temu zapotrzebowaniu i oferuje szeroką gamę zabawek marki Jolly Pets ze Stanów Zjednoczonych. Są wśród nich takie zabawki dla psa jak gryzaki, szarpaki, piłki, przyrządy do rzucania, aportów, przeciągania oraz kopania. Wymienione akcesoria służą do zabawy w domu, jak i na dworze, można je także wypróbować w wodzie, ponieważ nie toną. Duża rozpiętość kolorystyczna i rozmiarowa zabawek Jolly Pets sprawia, że chętnie bawią się nimi zarówno niskie jamniki, jak i potężne berneńczyki.

Z kolei sprzęt służący do bezpiecznego przemieszczania się z pupilem Acana sprowadza z Niemiec. Są to mocne, wytrzymałe i solidnie wykonane obroże, szelki oraz smycze dla psów. Niektóre z nich mają wbudowany system, który umożliwia przewożenie zwierząt domowych samochodem (tzw. adapter samochodowy). Inne smycze wyróżnia rozwiązanie eliminujące problem z pogryzaniem smyczy, kolejne natomiast charakteryzują się tym, że posiadają wbudowaną latarkę. Wszystkie akcesoria są wodoodporne. 

Jak Acana wspiera środowisko?

Acana mając na uwadze dobro środowiska naturalnego oraz dobrostan spacerujących ludzi stara się wspomagać właścicieli psów w radzeniu sobie z psimi odchodami. Firma proponuje używanie lawendowych woreczków na psie ekskrementy marki Earth Rated z Kanady. Te foliówki, tzw. „Poop Bags” świetnie sprawdzą się także podczas czyszczenia kociego asortymentu do wypróżniania, takiego jak np. kuweta dla kota.

Za co klienci uwielbiają ten towar? Przede wszystkim za pojemność i wytrzymałość materiału, z którego zostały wykonane torebki. Ponadto dzięki unikatowym zgrzewom, zastosowanym w torbach, są one bardzo szczelne. Co więcej same worki na psie odchody przyjemnie pachną, co umila sprzątanie nieczystości po pupilu. Kolejnym argumentem przemawiającym za skorzystaniem z oferty firmy Acana jest dbałość o ochronę natury. Tworzywo, z którego zrobione są torebki, zawiera substancję TDPA, powodującą szybki rozkład worka. Obliczono, że przyspiesza to rozpad materiału od 100 do 1000 razy w porównaniu do tradycyjnych toreb na psie kupy. 

Acana ratuje psie zęby

Dzięki Acanie twój pies będzie miał czyste i zdrowe zęby. A to za sprawą gryzaków dentystycznych marki Whimzees. Te naturalne przysmaki dentystyczne dla psa, wspomagające higienę jego jamy ustnej, pochodzą z Holandii. Odznaczają się wysoką jakością komponentów, z których powstały, a także troską o środowisko naturalne, wyrażoną m.in. w oszczędzaniu energii zużywanej do produkcji, recyklingu oraz zarządzaniu odpadami.

Gryzaki dla psa Whimzees służą likwidacji kamienia nazębnego oraz płytki nazębnej, także w trudno dostępnych obszarach jamy ustnej. Efekt ten uzyskuje się podczas długiego żucia produktu. Te zdrowe przysmaki dla psa pobudzają wydzielanie psiej śliny, która posiada właściwości antyseptyczne. 

Dbałość o dobry stan psiego uzębienia jest szczególnie istotny w przypadku psów małych ras oraz u starszych osobników. Jeśli odpowiednio nie zadbamy o zdrowie zębów pupila, mogą pojawić się choroby przyzębia. Stąd tak ważne okazuje się regularne podawanie zwierzakowi gryzaczków dentystycznych. 

Linie produktów Acana

Acana

Podziel się